Domowe odżywki do włosów przetłuszczających się

Włosy potrzebują odżywienia, bez względu na to czy są farbowane czy też w 100% naturalne i nieobciążone jakąkolwiek chemią. Nawet, jeśli nie poddaje się ich drastycznym zabiegom, powodującym przenikanie w ich głąb substancji powodujących osłabienie struktury, mogą być cienkie i dotknięte problemem wypadania. Dużą rolę w zakresie idealnego wyglądu naszych włosów spełnia dieta. Dzięki niej do organizmu dostarczane są wszelkie potrzebne witaminy i składniki mineralne wpływające na stan i prezencję naszych fryzur.

Tak, więc pierwsze i najważniejsze to dostarczać włosom pożywienia od wewnątrz. Wtedy działanie wszelkich dobroczynnych substancji jest szybsze i bardziej długotrwałe, niż w przypadku oddziaływania zewnętrznego. Jednak to nie wszystko, bowiem i ta zewnętrzna troska o włosy jest ważna. Mogą to być maski i preparaty odżywiające z drogerii bądź z apteki, ale to nie jedyne możliwości. Warto także sięgać po domowe metody. Sprawdzą się one w przypadku różnorodnych potrzeb włosów, bowiem już nasze babcie wiedziały, czego potrzeba włosom suchym, tłustym i zniszczonym.

Dzisiaj wiele osób szuka ratunku właśnie w starych recepturach na odżywki, bowiem nie zawsze te środki ze sklepu są pomocne. Bywa też i tak, że nawet, kiedy natrafimy na preparat, jaki poprawi kondycję włosów może się okazać, że nastąpi to dopiero po przetestowaniu całej masy innych mało przydatnych środków. Wiele kosmetyków do włosów dla mężczyzn ma działanie zmniejszające przetłuszczanie. Natomiast w medycynie domowej, wiadomo, że żółtka, len, olejek rycynowy lub oliwa z oliwek i sok z cytryny wzmacniają cienkie i zniszczone kosmyki a na przetłuszczanie najlepsze są drożdże z mlekiem.

Kiedy włosy u nasady stają się szybko tłuste cała fryzura traci objętość i konieczne jest wykonanie szybkiego mycia. Jednak nie jest to idealne wyjście, bowiem włosy na końcach stają się poprzez częste mycie- przesuszone. Trzeba, więc ograniczać wydzielanie sebum a wtedy cała fryzura będzie dłużej świeża. Maseczka z drożdży i mleka powinna być nałożona na włosy pół godziny przed ich umyciem. Następnie trzeba ją dokładnie spłukać i włosy umyć szamponem do włosów przetłuszczających się bądź tłustych u nasady i suchych na końcach. Zapobieganie przetłuszczaniu to także nie wykonywanie częstych masaży głowy powodujących wydzielanie sebum oraz płukanie włosów sokiem z cytryny.