Ile kosztuje przedłużanie i zagęszczanie włosów?

Tak przedłużanie jak i zagęszczanie włosów mają na celu wpłynięcie na korzystniejszy wygląd naszych fryzur. Są to zabiegi nienależące do najtańszych, jeśli mają być dobrze wykonane no i przede wszystkim powinno się zwracać uwagę na to przy użyciu, jakich materiałów są wykonywane. Przedłużanie można wykonywać nawet pięcioma sposobami z użyciem temperatury, poprzez mechaniczne doczepianie kosmyków włosów lub też nowoczesną metodą poprzez ultradźwięki. Ta ostatnia metoda jest zdecydowanie najbezpieczniejsza dla klientki i najmniej spośród tych wszystkich szkodliwa dla włosów. Decydując się na taki zabieg najlepiej korzystać z naturalnych włosów.

Po pierwsze lepiej się prezentują, nie dając wrażenia sztuczności i komponują się z włosami danej osoby a po drugie są bardziej podatne na sam zabieg. Jeśli jest on wykonany profesjonalnie i przy odpowiednim doborze kolorystycznym jak i pod względem grubości włosów rozróżnienie jest praktycznie niemożliwe. Co ważne na włosach przedłużanych tak samo można wykonywać zabiegi regeneracji i poprawy kondycji, myje się je praktycznie tak samo z zachowaniem szczególnej ostrożności podczas czesania i rozczesywania kosmyków, które to wykonane źle, może zniweczyć efekty przedłużania.

Jeśli nie naturalne, można wybrać włosy syntetyczne do przedłużenia własnych. Są one o wiele tańsze a jest duże prawdopodobieństwo, że uda się wybrać odpowiedni kolor i jakość włosów sztucznych. Z kolei zagęszczanie włosów wykonać można w celu uzupełnienia braków jak też dla zwiększenia objętości fryzury. Zależnie od tego, jakie chce się uzyskać efekty taka metoda zostanie zastosowana. W sprzedaży pojawiają się także kosmetyki o działaniu zwiększającym gęstość włosów. Przeznaczone są one przede wszystkim dla osób dotkniętych problemem łysienia, zarówno kobiet jak i mężczyzn. Natomiast mechaniczne zagęszczanie może być połączone z zabiegiem przedłużania zależnie od tego, na jakiej długości zostaną doczepione kosmyki włosów.

Przedłużanie i zagęszczanie w zależności od tego, jakich użyje się do tego włosów (europejskich, indyjskich, słowiańskich) może kosztować od 700 do nawet 2500zł. a samo przedłużanie to wydatek minimum 600zł. Zanim podejmie się decyzje o którymś z tych zabiegów warto pamiętać, że mogą one obciążać włosy rosnące naturalnie a i usuwanie doczepionych kosmyków nie zawsze jest możliwe.