Jak wzmocnić słabe, cienkie, delikatne włosy

Cienkie i delikatne włosy są z natury słabe i podatne na zniszczenia. Ich struktura sprawia, że są bardziej chłonne, jeśli chodzi o wnikanie środków chemicznych zawartych w preparatach koloryzujących oraz przeznaczonych do stylizacji fryzur. Sprawia to, że właścicielki delikatnych włosów mają częstszy problem z rozdwajającymi się końcówkami oraz wypadaniem włosów osłabionych. Częstokroć taka jest natura włosa, że jest on cienki i delikatny, ale nawet włosy gęste i grube mogą stracić swoje właściwości przez nieodpowiednią pielęgnację, choroby, długotrwały stres.

To jak wygląda nasza czupryna zależne jest w dużej mierze o zdrowego trybu życia, w tym właściwego odżywiania oraz umiejętności radzenia sobie z nerwowymi sytuacjami, one także mają ogromny wpływ na włosy. Cienkim i delikatnym włosom zapewnić należy wyjątkową ochronę, tak przed działaniem czynników zewnętrznych: słońca, wiatru, wody chlorowanej jak też przed wpływami niewłaściwie wykonywanych codziennych zabiegów głównie mycia, czesania i suszenia. Przede wszystkim, jeśli mamy na to możliwość trzeba pozwolić włosom swobodnie schnąć, nie są one wtedy narażone na dodatkowe wysuszanie.

Głównym problemem włosów cienkich jest brak objętości we fryzurze. Są one płaskie a nawet po wymodelowaniu tracą szybko swój wygląd zlepiają się w grubsze pasma i wyglądają nieestetycznie. W tej kwestii na pewno warto polecić wizytę u dobrego fryzjera, który dobierze odpowiednią fryzurę. Najlepsze pod tym kątem będą uczesania krótkie i półdługie, bowiem rzadko udaje się zapuścić długie włosy przy jednoczesnym zachowaniu ich zdrowej i eleganckiej postaci. Dobrze dobrane strzyżenie sprawi, że włosy będą się lepiej układać i wpłyną korzystnie na prezencję twarzy.

Same zabiegi mycia i czesania również muszą się odbywać po pierwsze z użyciem szamponów i odżywek do włosów cienkich i delikatnych a po drugie podczas czesania nie można doprowadzać do ich splątania, bowiem to grozi nadszarpnięciem ich struktury. Warto też wypróbować suplementy z naturalnymi składnikami jak skrzyp, pokrzywa i odżywki z rodzaju włos w „płynie”. Dobre efekty przynoszą domowe metody a wśród nich płukanki z ziół, maseczki z żółtek jaj kurzych, nacieranie włosów naftą kosmetyczną oraz wzbogacenie codziennego jedzenia i składniki szczególnie potrzebne włosom jak witaminy z grupy B, A, E i selen.