Kosmetyki do włosów dla mężczyzn

Męskie włosy różnią się od damskich. Przede wszystkim są bardziej narażone na wypadanie, którego skutkiem jest łysienie. Następuje to w wyniku zamiany testosteronu w szkodliwy dla cebulek włosowych dihydrotestosteron. Stąd też włosy męskie wymagają odmiennego traktowania i im producenci dedykują specjalne linie kosmetyków do mycia i odżywiania a często także jedna marka zapewnia również żele i lakiery do stylizacji. Warto, aby panowie zwrócili na nie uwagę, ponieważ dzięki temu ich włosy będą zachowywały dłużej świeżość, będą się lepiej układać a i możliwe jest ograniczenie wypadania, jeśli dobierzemy odpowiednie kosmetyki.

Tak jak w przypadku damskich włosów dobieramy kosmetyki pod względem wymagań samej skóry i włosów. Częstym błędem, jaki popełniają panowie przy myciu włosów jest ich szybkie suszenie przy pomocy ręcznika. Niestety one w ten sposób zostają osłabione, bardziej podatne na wypadanie i zniszczenia. Jeśli włosy nie wymagają specjalnej troski najlepiej wybrać zwykły szampon, zawierający jedynie podstawowe składniki mineralne. Zapewni on objętość, puszystość i połysk. Można wybierać szampony z dodatkiem chmielu, który ma odpowiednie właściwości pozwalające chronić skórę głowy. Taki zwyczajny kosmetyk nadaje się do włosów normalnych bez większych problemów.

Ale włosy mają rozmaite potrzeby, to więc każdy poszukuje czegoś specjalnego w sam raz dla siebie. Na półkach tak w najpopularniejszych drogeriach jak i aptekach pojawiają się preparaty dla mężczyzn do pielęgnacji włosów mających problem z gęstością, przetłuszczaniem, wypadaniem jak też zniszczeniami powodowanymi rozmaitymi czynnikami. Również, jeśli chodzi o pielęgnację włosów kręconych panowie znajdą coś dla siebie.

Generalnie linie kosmetyków dedykowanych dla męskich włosów zwiększają się, zostają wzbogacane o dodatkowe produkty wspomagające cebulki włosowe. Szczególnie widać to po preparatach przeznaczonych do włosów wypadających. To poważny męski problem, niestety w wielu wypadkach nie da się go całkowicie zahamować, ale jeśli nawet uda się je spowolnić i wzmocnić cebulki włosowe z pewnością jest to ogromny plus dla kondycji i prezencji fryzury, Tak, więc warto zwrócić uwagę na linie kosmetyków produkowanych specjalnie dla konkretnych grup osób.