Pielęgnacja włosów kręconych, falowanych, po trwałej

Kręcone włosy to marzenie wielu kobiet. Układają się tak, że sprawiają wrażenie większej objętości fryzury i dają więcej możliwości wykonania rozmaitych upięć. Przy takiej czuprynie nie potrzebne są zabiegi przedłużania i zagęszczania włosów. Jednakże osoby będące właścicielami takich włosów mają często problem z ich ujarzmieniem i ułożeniem przed wyjściem z domu. Oczywiście można je spiąć, ale przecież nie o to chodzi, aby cały czas nosić taką fryzurę.

Jednym z wielu sposobów na włosy puszące się jest dobra odżywka ze spłukiwaniem lub też bez spłukiwania w spary’u. Jej użycie pomoże je wygładzić i zmniejszy ich puszystość. Metodą na lekkie wyprostowanie włosów falujących się jest rozczesanie ich zaraz po myciu, kiedy są jeszcze mokre. Staną się one wtedy nieco bardziej płaskie i gładsze. Tym, co z pewnością pomoże w układaniu włosów mocno kręcących się i falowanych jest odpowiednie ich przystrzyżenie. Niekiedy dobór cięcia jest wystarczający, aby samodzielnie bez większych zabiegów móc modelować kosmyki w domu.

Przy długich włosach wystarczy dobre ich cieniowanie i będą się one elegancko układać, natomiast fryzury krótkie powodują, że automatycznie włosy stają się lżejsze i bardziej sterczące wtedy koniecznym, staje się użycie większej ilości odżywki, która je nieco obciąży i umożliwi ułożenie w wybrany sposób. Podstawowa pielęgnacja włosów naturalnie kręcących się, falujących a także po zabiegu trwałej jest dzisiaj ułatwiona dzięki kosmetykom przeznaczonym specjalnie dla tego rodzaju włosów. Tak szampony jak i odżywki są wzbogacone o składniki przeciwdziałające puszeniu się i wygładzające strukturę włosa. Najlepiej wybierać zestawy jednej firmy, wtedy preparaty te działają kompleksowo. Dobrze jest też stosować maski głęboko nawilżające raz w tygodniu, które nakładane na włosy należy trzymać przez około 30 minut.

Przede wszystkim włosy poddane zabiegowi trwałej ondulacji wymagają dużej dbałości, gdyż są osłabione. Stają się cieńsze, spęczniałe a z czasem przy braku odpowiedniej pielęgnacji tracą blask, wyczuwalna jest szorstkość i przede wszystkim końcówki są wysuszone, odbarwione poprzez działanie środka ondulującego. W takim wypadku należy używać mocno nawilżających balsamów, zaopatrzyć się w dobry odżywczy szampon oraz maskę zakupioną w sklepie fryzjerskim albo też przygotować sobie ją samodzielnie wedle domowej receptury.