Regeneracja włosów po farbowaniu, rozjaśnianiu, dekoloryzacji

Farbowanie włosów to zabieg wymagający użycia odpowiednich środków koloryzujących, dobranych pod względem, jakości i rodzaju włosów oraz wykonania regeneracji włosów po tychże czynnościach. Większość farb zawiera amoniak i utleniacze, powodują one, że włos pęcznieje, co za tym idzie staje się słabszy, ponadto wnikają one w jego głąb a po wypłukaniu się koloru można zauważyć zniszczenia takie jak rozdwojenie struktury włosowej oraz suchość. Najlepiej zapobiegać takim skutkom zaraz od pierwszej chwili po wykonaniu farbowania.

Można to robić używając specjalnych odżywek do włosów farbowanych, które dodatkowo zapobiegną szybkiemu spłowieniu koloru jak też zniszczeniom włosów. Tak samo jest z szamponami, muszą być dobrane specjalnie do włosów rozjaśnianych lub farbowanych, dzięki czemu zachowają one dłużej blask, będą gładkie i zregenerowane. Regeneracja obejmuje także wykonanie raz lub dwa razy w tygodniu zależnie od stanu włosów i ich jakości (włosy suche, puszące się lub tłuste) maski. Takie specyfiki są do kupienia w gotowej formie lub można je przygotować samodzielnie korzystają z przepisów na domowe odżywki do włosów.

Maski mają to do siebie, iż cechują się większymi właściwościami regeneracyjnymi niż odżywki do codziennego stosowania- jednorazowo poprawiające strukturę i ułatwiające czesanie. Również w salonach fryzjerskich oferuje się tego rodzaju produkty, jak też wykonanie zabiegów dedykowanych do włosów zniszczonych po rozjaśnianiu jak też dekoloryzacji. Zwłaszcza ten ostatni z zabiegów jest szczególnie wyczerpujący dla włosów, powoduje ich osłabienie, tracą one naturalny blask i wymagają mega odżywienia.

Wykonując regenerację w warunkach domowych, należy nakładać mieszanki odżywcze pozostawiając je na głowie przez dłuższy czas. Do tego celu można użyć specjalnego czepka lub też folii a na końcu owinąć głowę w ręcznik. To zapewnia wnikanie preparatu w głąb włosa. Jeśli mamy włosy tłuste u nasady taką maskę nakłada się na końcówki włosów lub też od połowy ich długości zależnie od tego jak bardzo są zniszczone. Dla osób o włosach cienkich i delikatnych, które chcą zmienić ich kolor najlepszym wyjściem będzie stosowanie farb jak najbardziej naturalnych, nie zawierających amoniaku lub też szamponów koloryzujących o mniejszym szkodliwym wpływie na włosy.