Skuteczne zapobieganie wypadaniu włosów

Wypadanie włosów to problem, który może spędzać sen z powiek, zwłaszcza w przypadku, kiedy żadne sposoby zapobiegania nie skutkują. Najbardziej narażeni na tracenie włosów są mężczyźni, ale i niemałego procenta kobiet dotyczy ta przypadłość. O poważnym zmartwieniu można mówić w chwili, kiedy ilość wypadających włosów jest większa niż przewidziana norma. W przypadku zdrowych włosów, nieobciążonych żadnymi chorobami typu łupież, uczulenia, łysienie plackowate ilość włosów, które wypadają w wyniku starzenia się cebulek nie powinna przekraczać 150- maksymalnie 200 dziennie.

Wypadanie jest procesem naturalnym, w miejsce włosa, który wypadł odrasta kolejny, jeśli jednak wypadanie jest szybsze niż odrastanie wtedy pojawia się problem z przerzedzoną fryzurą. Czasami jest to efekt przejściowy, ale może być również zjawiskiem trwałym. Wpływ na to mają rozmaite czynniki stres, poziom hormonów, właściwa suplementacja, jeśli w codziennym pożywieniu brak odpowiednich składników zapewniających zadowalające odżywienie włosów.

Zapobieganie wypadaniu włosów musi być uzależnione od przyczyn. Jeśli jesteśmy w stanie określić, co powoduje nadmierne wypadanie, łatwiej będzie temu zapobiec. W niektórych jednak przypadkach zwłaszcza u mężczyzn jest to zjawisko uwarunkowane genetycznie i hormonalnie, to, więc nie można go wyeliminować, ale da się to ograniczyć. W tym celu można stosować szampony i odżywki z aptecznej półki dedykowane dla mężczyzn, spowalniające procesy łysienia jak też starzenia się włosów. Środki przyjmowane również mogą pomóc, jednakże nie można oczekiwać natychmiastowych i spektakularnych wyników, bowiem u płci męskiej nie zawsze udaje się ograniczyć wypadanie a przynajmniej spowodować, aby cebulki się uaktywniły i mógł odrosnąć włos w miejsce tego, który wypadł.

Kobiece problemy z wypadaniem włosów potrafią być bardzo frustrujące. Niestety nieraz masa wypróbowanych specyfików nie jest w stanie pomóc. Dlatego też warto wykonywać regularne badania, które wskażą, jaki składników brak w organizmie a jakich jest za dużo, z pewnością to pomoże w ustaleniu przyczyn wypadania włosów. Częste farbowanie, lakierowanie i żelowanie również będzie je osłabiać i prowadzić do wypadania. Najlepiej wypróbować metody z domowej apteczki typu sok z buraka, napar z pokrzywy i skrzypu polnego by wzmocnić cienkie włosy.